/ İletişim

İletişim

Değerli ziyaterçilerimiz;

Her şeye egemen olan yüceler yücesi RAB Tanrı’dan sizlere lütuf ve esenlik olsun.

Bu çalışmanın yapılış amacı hiç bir durumda başka dinleri rencide etmek veya başka dinlere ve inançlara mensup olan insanları küçük düşürmek değildir çünkü Tanrı’ya tüm kalbi ile inanan kişiler bu tür duygulardan arınmıştır. Arzumuz Ortodokslara geniş bir bilgi kaynağı sunabilmek, diğer Hıristiyan grupları Ortodoksluk  hakkında aydınlatmak ve merak eden tüm insanlara Hristiyan Ortodoks imanını, doktorinlerimizi, Kilise Babalarımızın aktardıklarını ve geleneğimizi anlatabilmektir. RAB’bin lekesiz gelini olan Ortodoks Kilisemizi tanımanızda sizlere yardımcı olabilmek bizler için büyük bir mutluluktur.

Kurtarıcımız RAB İsa Mesih diyor ki;  “Sizin ışığınız insanların önünde öyle parlasın ki, iyi işlerinizi görerek göklerde olan Babanızı yüceltsinler!” (Mat.5,16)

İnsan yaşamını güzelleştiren ışık bu dünyada iyi işler yaparak mutluluktan pay alabilmemizi ve Babamız Tanrı’yı yüceltebilmemizi sağlar. Bu Kutsal Işık RAB Mesih İsa’nın kendisini üzerinde feda ettiği Kutsal Haç ile ve üç gün sonra ölümü yenerek dirilmesiyle  insan yaşamına doğmuştur. Üstat Paisios “Haç cennete uzanan merdivendir” der ve bizler bu site aracılığı ile bu merdivenin ilk basamağına adım atmanızda sizlere yardımcı olabilmeyi umut ediyoruz.

Değerli Azizlerimizin de bizlere öğrettiği gibi Ortodoks Hıristiyan yaşamı ve Mesih İsa aşkı çok farklı bir duygu ve inançtır ve insanları hep güzelliklere doğru yaklaştırır. Örneğin değerli Üstat Porfirios, “Mesih’i sev ve O’nun sevgisinin önüne hiç bir şey koyma. Mesih her şeydir. O hayatın kaynağıdır, en büyük tutkudur ve O her şeydir. Her şey Mesih’le güzeldir” der. Yani güneşin evinize girmesini ve sizi ısıtmasını istiyorsanız perdelerinizi açmanız gerekir.

Sitemizde bulunan vaazlardan, makalelerden, video ve sunumlardan faydalanabilir, sorularınıza cevap arayabilir, ruhsal konularda pederlerimize danışabilir ve bize fikirlerinizle destek olabilirsiniz.

Sitemizin kuralları dahilinde sizlerde Ortodoksluk hakkındaki düşüncelerinizi, yaşadıklarınızı, tanıklıklarınızı, kendi oluşturduğunuz makalelerinizi veya başka dillerden tercümelerinizi paylaşabilirsiniz.

Sitemizin Gerçek ve Tek olan yüce yaratıcı RAB Tanrı’yı tanımaya çalışan herkes için ışık olabilmesini diliyoruz.

Esenlik, lütuf ve bereket RAB’bimiz Mesih İsa’ya yüreğini açan herkesle birlikte olsun. Amin.

contact@ortodokslartoplulugu.org

 

  Adınız

  Epostanız (gerekli)

  Konu (gerekli)

  İletiniz (gerekli)

  [recaptcha]

   

  Iletişim