/ Pazarın Sesi / Haç Bayramından önceki Pazar okumaları

Haç Bayramından önceki Pazar okumaları

ikonarar

Galatyalılar

6. Bölüm

11Bakın, size kendi elimle ne denli büyük harflerle yazıyorum! 12Bedende gösterişe önem verenler, sırf Mesih’in çarmıhı uğruna zulüm görmemek için sizi sünnet olmaya zorluyorlar. 13Oysa sünnetli olanların kendileri bile Kutsal Yasa’yı yerine getirmiyorlar. Onlar bedenlerinizle övünebilmek için sünnet olmanızı istiyorlar. 14Bana gelince, Rabbimiz İsa Mesih’in çarmıhından başka bir şeyle asla övünmem. O’nun çarmıhı aracılığıyla dünya benim için ölüdür[d], ben de dünya için. 15Sünnetli olup olmamanın önemi yoktur, önemli olan yeni yaratılıştır. 16Bu kurala uyanların hepsine ve Tanrı’nın İsrailine esenlik ve merhamet olsun.
17Bundan böyle kimse bana sorun çıkarmasın! Çünkü ben, İsa’nın yara izlerini bedenimde taşıyorum.
18Kardeşler, Rabbimiz İsa Mesih’in lütfu ruhunuzla birlikte olsun. Amin.

Yuhanna

3.  Bölüm

13Gökten inmiş olan İnsanoğlu’ndan başka hiç kimse göğe çıkmamıştır. 14Musa çölde yılanı nasıl yukarı kaldırdıysa, İnsanoğlu’nun da öylece yukarı kaldırılması gerekir. 15Öyle ki, O’na iman eden herkes sonsuz yaşama kavuşsun.
16«Çünkü Tanrı dünyayı o kadar çok sevdi ki, biricik Oğlunu verdi. Öyle ki, O’na iman edenlerin hiçbiri mahvolmasın, ama hepsi sonsuz yaşama kavuşsun. 17Tanrı, Oğlunu dünyayı yargılamak için dünyaya göndermedi, dünya O’nun aracılığıyla kurtulsun diye gönderdi.

 

Haç Bayramından önceki Pazar okumaları