/ Konuşmalar, aziz pederlerin sesi / Aziz Paisios’un deccal Mesih ve 666 rakamı hakkındaki kehaneti.

Aziz Paisios’un deccal Mesih ve 666 rakamı hakkındaki kehaneti.

Aziz Paisios’un deccal Mesih ve 666 rakamı hakkındaki kehaneti.

 

UYANIK OLUN!!!

Vahiy’de yazılanların çoğunu muhtemelen deneyimleyeceksiniz. Yavaş yavaş ortaya çıkacak. Durum korkunç. Delilik tüm sınırları aşıyor, şaşkınlık vakti etrafımızda gizleniyor ve sadece “helak olanın oğlu” yasa tanımaz adam” kaldı. (2.selanikliler 2-3) Dünya deliler için bir hastane haline geldi.

Her hükümetin istediği gibi davranmaya başladığı büyük bir karışıklık olacaktır. Beklemediğimiz olayları bile görüyoruz. Bu çılgın olaylar önümüzde oluyor. Tek iyi şey, bunların hepsinin çok hızlı gerçekleşmesi. Ekümenizm, ortak pazarlar, bir dünya hükümeti ve bir uydurulmuş din, bunların hepsi Şeytan’ın planlarından. Siyonistler, onlara göre kral olacak ve yeryüzünde hüküm sürecek olan Mesihlerini hazırlamaya başladılar. Tüm insanların kendilerini kurtaran bir krala hak talebinde bulunduğu büyük bir şema patlıyor. Sonra, şöyle diyerek adamlarını tanıtacaklar: “Ben imamım, ben beşinci Buda, Hıristiyanların beklediyi Mesih’im, tanık bekleyen kişiyim, ben Yahudilerin Mesihiyim”.

Zor günler ve büyük denemeler bizi bekliyor, Hıristiyanlar ciddi zulme maruz kalacaklar ve o günlerde insanların zamanın eşiğinde olduklarını anlamadıklarını ve “Mesih’e karşı” mührün (sanki hiçbir şey olmuyormuş gibi) gerçeğe dönüştüğünü açıkça göreceğiz. Böylece Kutsal Kitap seçilmişlerin bile kaybedileceğini söylüyor.

Siyonistler yeryüzüne hükmetmek istiyorlar ve bu amaçla kara büyü ve Şeytan ibadetini kullanacaklar, çünkü Şeytan ibadetini planlarını gerçekleştirmek için ihtiyaç duydukları güce sahip olmanın bir yolu olarak görüyorlar. Şeytan’ın gücünü kullanarak dünyaya hükmetmek istiyorlar. Tanrı’yı dikkate almazlar. Kehanetin yaklaştığının işaretlerinden biri, Kudüs’teki Ömer Camii’nin yıkılmasıdır. Aynı yerde inşa edilen Süleyman Tapınağı’nı yeniden inşa etmek için onu yok edecekler. Yahudiler daha sonra bu yeni yapıda “Mesih’e karşı” Mesiyya’yı ilan edecek. Hahamlar gerçek Mesih’in geldiğini ve onu çarmıha gerdiklerini bilecekler. Bunu biliyorlar, ama fanatizmleri ve egoları onları kör ediyor.

Vahiy kitabı iki bin yıl önce, insanların 666 sayısı ile mühürleneceğini yazdı. İncil, Eski Ahit’teki Yahudilerin birçok fetihlerinde işgal ettikleri insanlara vergi uyguladığını söylüyor. Bu yıllık vergi 666 birim altına eşitti (3 mi 10:14 ve 2 9:13) .Tüm dünyaya göndermeleri için bugün görkemli geçmişleriyle ilişkili eski vergi numarasını yeniden çıkaracaklar ve 666 sayısı Şeytan sayısıdır.

Her şey plana göre gidiyor, bu numarayı uzun zaman önce kredi kartlarına koydular, bu yüzden 666 numarasını taşımayan kişi kredi alamaz ya da iş sahibi olamaz, alış veriş te yapamaz.

İlahi lütuf bana “Mesih’e karşı”, küresel ekonomiyi kontrol eden araçların yardımıyla insanlara dayatılacak olan bu sistemi kullanarak dünyaya boyun eğmek istediğini söylüyor, çünkü bu işareti taşıyanların (666 numaralı resim) tek başına ekonomik hayata girebilecek.

İşaret, tüm ürünlerde en başa yerleştirilen resim olacaktır. Bundan sonra insanlar ellerinde veya alnında taşımak zorunda kalacaklar. 666 kimlik kartlarını sunduktan sonra ve kişisel bir profil bulduktan sonra, işareti koymak için aldatmayı azar azar kullanacaklar.

Brüksel’de merkezi bir bilgisayar içermek üzere 666 numaralı bir saray inşa edildi, bu bilgisayar milyarlarca insanı takip edebilir. Biz Ortodokslar bunu reddediyoruz çünkü “Mesih karşıtı” olanı ve diktatörlüğü reddediyoruz.

En çok acı çekebileceğimiz şey şehitliktir.

Bu durum çok sıkıntılı 3 buçuk yıl sürecek ve bu sisteme katılmayanlar çok acı çekecek. Hıristiyanları uydurma mazeretler kullanarak hapsedecekler. Kimseye işkence etmeyecekler, ancak işaret olmadan kimsenin yaşaması imkansız olacak. Size şunu söyleyeceklerdir: “İşareti (666) kullanmadan acı çekiyorsunuz, sadece kabul ettiyseniz hiç zorluk yaşamayacaksınız.”

Bu yılları sadece bu şekilde atlatabilirsiniz, bundan sonra basit ve ılımlı bir yaşam sürmek için kendinizi eğitebilirsiniz. Hristiyanlar, keçi ve tavuk gibi hayvanları yetiştirirken, bir arsa alıp biraz buğday, patates ve zeytin ağacı yetiştirerek ailelerini destekleyebilirler. Yiyecekleri depolamak pek iyi olmayacaktır çünkü yiyecekler bu kadar dayanmayacaktır.

Bu zulüm uzun sürmeyecek: Üç ya da en fazla üç buçuk yıl. O günler seçilmişlerin (imanlı) uğruna kısaltılacak ve Tanrı kimseyi yardımsız bırakmayacaktır. Yarın gök gürültüsü çarpacak ve Şeytan’ın “Mesih’e karşı” savaşı gelecek, o zaman Mesih tüm “Mesih karşıtı” sistemi istikrarsızlaştırmak için müdahale edecektir. Kötülük ezilecek ve sonunda her şeyi faydaya dönüştürecektir.

Bazı çağdaş pederler maalesef kilise evlatlarına çocuk gibi davranacaklar, onları rahatsız etmemek için onlara şöyle diyecekler: “Telaşa kapılmayın. Bugün olan önemli değildir. Sadece kalbinizde iman etmeniz yeterlidir” ya da onları azarlayarak şöyle diyecekler: Bu konuda, yani kişisel kartlar veya canavarın işareti hakkında konuşma, çünkü konuşmak sadece insanları rahatsız edecektir.”

Bunun yerine, “Daha ruhani yaşamaya ve Mesih’e daha yakın olmaya çalışalım ve hiçbir şeyden korkmamaya çalışalım, çünkü en çok acı çekebileceğimiz şey şehitliktir deseler” En azından sürülerini aşağıdaki huzursuzlukla yüzleşmeye hazırlayacaklardı.

Bir kişi gerçeği bildiğinde, konuları yeniden düşünecek ve uykusundan kalkacak ve etrafındaki şeyler ona zarar vermeye başlayacaktır, bu yüzden dua etmeye ve bu tuzağa düşmemeye dikkat etmeye başlayacaktır.

Acaba bu durum onları nasıl endişelendirmiyor? Ve en azından getirdikleri yorumlara neden bir soru işareti eklemiyorlar? Ve eğer “Mesih’e karşı” yardım etselerdi, diğer ruhları yok olmaya mı sürükleyeceklerdi?

Dolayısıyla imanlı olun, uyanık kalın ve her daim kurtarıcımız Mesih’in şu sözlerini hatırlayın: Bunları size, bende esenliğiniz olsun diye söyledim. Dünyada sıkıntınız olacak. Ama cesur olun, ben dünyayı yendim! (Yuhanna 16-33) Aynı şekilde (Matta 24-13) şöyle dedi: Ama sonuna kadar dayanan kurtulacaktır.

Tercüme: Peder, Dimyan YakupoğluAziz Paisios’un deccal Mesih ve 666 rakamı hakkındaki kehaneti.